Poszukujemy najlepszych lodów borówkowych
Jakie są Twoje typy we Wrocławiu?

Na początku miesiąca pisaliśmy, że sierpień to szczyt borówkowego sezonu. >>KLIK<< W tym czasie pełne smaku, soku, fioletowych krągłości owoce osiągają swoją najlepszą formę i są dostępne w całym kraju (i za jego granicami). Aby wykorzystać ten potencjał Fundacja Promocji Polskiej Borówki postanowiła połączyć środowisko plantatorów i lodziarzy. W sierpniu razem z nimi szukamy najlepszych borówkowych lodów. A czy Wy oddaliście już głos na nasze miasto i którąś z wrocławskich lodziarni?

Znajdźmy Najlepsze Lody Borówkowe!

Dobry produkt i rzemieślnicza rewolucja idą z sobą w parze. Sezonowe – letnie składniki i naturalne lody to również nierozłączny mariaż. Jak korzystać z tego, co dostarczają polscy plantatorzy i zaserwować w formie lodowego deseru, wiedzą na pewno lodziarze w wielu miastach naszego kraju. Sierpień to czas borówki i czas lodów, dlatego uznaliśmy, że należy połączyć plantatorów z lodowymi rzemieślnikami, dla jednych i drugich jakość owoców jest najważniejsza. Borówki są teraz najlepsze i jest ich najwięcej. Wiele lodziarni w całej Polsce ma obecnie w swojej ofercie lody borówkowe. Chcemy zapraszać do tych miejsc i docenić najsmaczniejsze wyroby – mówi Katarzyna Grzegrzółka-Parafiniuk z Fundacji Promocji Polskiej Borówki.

Krasnolód obecnie z 10 głosami w ogólnopolskiej klasyfikacji

I my nie mogliśmy przejść obok tego obojętnie i również ruszamy na poszukiwanie najlepszych lodów borówkowych i śledzimy zmagania konkursowe, w których to Wasze głosy się liczą. Konkurs nie ma ograniczeń terytorialnych. Borówka jest uprawiana w całej Polsce, a borówkowe lody robi się od Helu po Zakopane. We Wrocławiu zgłoszone zostały do tej pory trzy lodziarnie: KRASNOLÓD, Roma, Balduno Manufaktura, dlatego Wrocławiu zewrzyj szyki i głosujmy na wrocławskie lodziarnie, niech nasze miasto  zostanie stolicą lodów borówkowych!

Przypominamy zasady konkursu. Na fanpage na Facebooku 1 lipca – Dzień Polskiej Borówki opublikowany został post konkursowy >>KLIK<<. W komentarzach do niego macie możliwość zgłaszania miejsc (warto podlinkować ich fanpage), w których jedliście lody borówkowe lub takie, w których są znakomite lody i gdzie chcielibyście spróbować lodów właśnie o tym smaku. Każde z tych miejsc bierze automatycznie udział w konkursie i zbiera głosy-lajki innych swoich sympatyków. I tak do 26/08 do godziny 21:00. Zwycięzcę konkursu na najlepsze lody borówkowe wybierze Fundacja Promocji Polskiej Borówki, ale kluczowym kryterium będzie popularność mierzona liczbą lajków pod postem konkursowym. Wyniki ogłoszone zostaną 27 sierpnia.

Lodziarnia Roma uznana przez The Guradian za jedną z najlepszych lodziarni na świecie. Czy tutaj również robi się najlepsze lody borówkowe na świecie?

Warto się zaangażować, bo wygrywacie Wy i Wasze miasto! Trzy osoby, które pierwsze w komentarzu pod postem konkursowym zgłosiły zwycięskie miasto, zwycięskie miejsce lub podadzą uzasadnienie swojej kandydatury, podczas czytania którego pocieknie ślinka, 27 sierpnia mogą zgarnąć koszulki oraz zaproszenie na dziesięć gałek lodów do wykorzystania w ciągu 30 dni.

zdjęcie główne Lodziarnia Roma